Naprawa Okularów Kraków

Naprawa okularów Kraków

Potrzebna naprawa okularów ?


Jeżeli często używasz okularów, na pewno wcześniej czy później konieczna będzie ich naprawa. Zgubiona śrubka lub urwany zausznik to najczęstsze awarie. Pamiętaj że zawsze bezpłatnie serwisujemy oprawy naszych klientów, wystarczy przynieść je najbliższego salonu Mozart Optyk


Okulary zakupione w naszym sklepie naprawiamy bezpłatnie

W ramach bezpłatnego serwisu: czyszczenie okularów, regulacja zawiasów, wymiana śrubek, prostowanie i dopasowywanie oprawy.
Płyn do czyszczenia soczewek z antyrefleksem

Czyszczenie okularów


Każdy z nas dobrze wie, że soczewki okularowe wymagają stałej pielęgnacji, gwarantuje to wówczas wysoki komfort widzenia, a także przedłuża trwałość produktu. Jednakże nierzadko wielu z nas robi to niewłaściwie. Zawitaj więc do naszych salonów, w celu wyczyszczenia swoich okularów przy pomocy myjki ultradźwiękowej, co więcej poinformujemy Cię szczegółowo jak właściwie dbać o swoje okulary, jak je czyścić i przechowywać. W przypadku wszelkich napraw dokonywanych w naszych salonach w ramach serwisu gruntownie czyścimy okulary w myjce ultradźwiękowej

uzupełniamy brakujące śrubki

Uzupełnianie brakujących śrubek, dokręcenie, wymiana.


Jeśli nie posiadasz śrubki, która wypadła z oprawy, bądź mimo jej obecności oprawa stale się luzuje i próby jej dokręcenia nie przynoszą efektów zajrzyj do naszych salonów, a z pewnością Ci pomożemy.

uzupełniamy brakujące śrubki

Wymiana nosków


Nanośniki potocznie zwane noskami w oprawach okularowych wymagają wymiany nie tylko w przypadku uszkodzenia, z upływem czasu zmieniają swój kolor, tracąc estetyczny wygląd, a co za tym idzie stanowią idealną pożywkę dla bakterii. W związku z powyższym nie należy zwlekać, udając sie do naszych salonów możesz skorzystać z usługi wymiany nanośników, co więcej nasi specjaliści pomogą Ci w ich doborze. Korzystamy z szerokiego asortymentu nosków między innymi: nanośniki półtwarde z metalową wkładką, nanośniki silikonowe, tytanowe, a także z "powietrzem" dla szczególnie wymagających konsumentów.
Cena "nosków" od 10zł

Wymiana zausznika lub zawiasu (fleksa)

Wymiana zauszników


Kiedy śrubka w zauszniku jest na swoim miejscu, mimo to zausznik nie trzyma się frontu oprawy, najprawdopodobniej zerwałeś fleks. Bez obaw, twoje okulary da sie jeszcze naprawić. Możemy zaoferować wymianę fleksa lub wymianę całego zausznika na nowy jeżeli uszkodzenie jest objęte gwarancją.

zerwana żyłka, wymiana na nową

Zerwana żyłka


Jeżeli posiadasz okulary potocznie zwane "żyłkami", w ich konstrukcji jest żyłka podtrzymująca soczewkę, zdarza się, że żyłka tkwiąca w zagłębieniu soczewki wyślizgnie się lub zerwie, to żaden problem nasi specjaliści poradzą sobie z zaistniałym problemem..

A jeżeli naprawa nie jest możliwa ?


Klient kóry posiada kartę stałego klienta, może liczyć na rabat 50% na zakup nowej takiej samej oprawy, w przypadku zniszczenia lub kradzieży. Warunek: oprawa musi być jeszcze dostępna w kolekcji.

Istnieje również możliwość pełnego ubezpieczania okularów z zwrotem 100% kosztów w ramach programu parasol.


Gdzie naprawić okulary przeciwsłoneczne ?

W Mozart Optyk naprawiamy okulary przeciwsłoneczne. Ogranicza nas jednak dostępność części do danego modelu. Zazwyczaj mamy możliwość zamówienia części do modeli okularów które są w naszej ofercie. Jeżeli zajdzie potrzeba wymiany całego elementu (soczewki, frontu lub zausznika) koszt części może wynosić nawet 1/3 ceny nowych okularów.
Przykładowy koszt naprawy okularów Ray Ban
model RB30225 (popularny awiator)


Zausznik (1szt): 124 zł
Soczewka oryginalna (1szt): 111 zł
Końcówki zausznika: 24 zł
Nanośnik silikonowy "nosek" (zamiennik) 10 zł


Czas oczekiwania na części z koncernu Luxottica (RayBan, Armani, Vogue itd.) wynosi od: 8 dni roboczych
Części do okularów rayban

Gdzie naprawiamy okulary w Krakowie ?

Okulary można przynieść do każdego z naszych sześciu salonów optycznych. Jeżeli naprawy nie da się wykonać na miejscu będziemy musieli przesłać ją do naszej centralnej szlifierni na ul.Mackiewicza 17a w Krakowie. Tam zostaną naprawione i odesłane do wybranego salonu. Jeżeli klientowi zależy na naprawie od ręki, zachęcamy do pozostawienia okularów właśnie w tym salonie. O możliwości odbioru naprawionych okularów poinformujemy telefonicznie.