Kupujemy okulary progresywne, kompletny poradnik na podstawie rozwiązań firmy ZEISSDobre okulary progresywne rozwiązują wiele problemów, dobrze dobrane i wykonane zastępują okulary do czytania i chodzenia. Zabraliśmy informację, opinie, tak aby rozwiać wszystkie wątpliwości i mity. Artykuł jest ciągle aktualizowany, zapraszamy do zadawania pytań na czacie.okulary z zamont`owanymi soczewkami progresywnymi zeiss suberb


Co to są okulary progresywne i kto powinien z nich korzystać.Okulary progresywne zastępują okulary do czytania i do dali. W ramach jednej soczewki znajdują się różne moce korekcji, użytkownik sam wybiera, z którego segmentu soczewki w danym momencie będzie korzystał.

Okulary progresywne są rodzajem okularów korekcyjnych, które są zaprojektowane dla osób cierpiących na presbiopię lub tzw. starczowzroczność, żartobliwie nazywany również syndromem krótkiej ręki. Presbiopia to naturalne pogorszenie zdolności oka do ostrego widzenia w bliży, które postępuje wraz z wiekiem.

Kolejnym pojęciem, które trzeba wyjaśnić jest Addycja. Addycja oznacza dodatkową moc korekcyjną w dolnym obszarze soczewki, służy do poprawy widzenia na bliską odległość. Addycja jest różnicą mocy pomiędzy okularami do czytania i chodzenia. Jest zazwyczaj oznaczana jako "ADD" na recepcie i podawana w dioptriach.

Im większa różnica mocy tym soczewki powinny być bardziej zaawansowane
Na co zwrócić uwagę przed zakupem szkieł progresywnych ?Dobre szkła progresywne muszą zostać zaprojektowane indywidualnie dla każdego pacjenta. Soczewka progresywna składa się z segmentów w różnych mocach korekcji oraz strefy przejściowej pomiędzy nimi. Różne moce, powodują, że w częściach peryferyjnych powstają obszary zniekształceń, abberacji. Idealny obraz uzyskujemy patrząc na wprost, patrząc po bokach możemy wejść w obszar gorszego widzenia. Szerokość obszaru dobrego widzenia (kanału progresji) jest uzależniona od addycji. Producenci szkieł rozwijają swoje produkty maksymalnie poszerzając kanał progresji tak, aby zapewnić szerokie pola widzenia oraz stabilny obraz dla każdej mocy.

Osoby, których addycja wynosi więcej niż 2 dpt. powinny wybierać konstrukcję o szerokim kanale progresji w przeciwnym razie mogą nie zaadaptować się do nowych okularów.

Aby wyrzucić abberacje poza strefę widzenia, producent szkieł powinien uwzględnić szereg parametrów charakterystycznych dla danej osoby i oprawy. Im więcej parametrów pacjenta jest uwzględnionych w konstrukcji soczewki tym lepszy komfort widzenia i krótszy czas adaptacji.

Przed zakupem progresów warto z pomocą specjalisty, określić swoje potrzeby wzrokowe, czynności, które najczęściej wykonujemy. Warto również sprawdzić, czy możemy skorzystać z gwarancji adaptacji jeżeli soczewki nie spełniłyby naszych wymagań.

Porównanie konstrukcji okularów progresywnych ZEISSZEISS Plus ZEISS Superb ZEISS Individual 3
Szerokość kanału progresji Średnia Duża Duża
Ilość parametrów klienta uwzględnianych przy wyliczaniu soczewki Wiek, PD, wysokość krzyża centracji, długość strefy progresji Frame Fit, Wiek, PD, wysokość krzyża centracji, kąt pantoskopowy, odległość od rogówki, kąt krzywizny oprawy, długość strefy progresji, Frame Fit Wiek, PD, wysokość krzyża centracji, kąt pantoskopowy, odległość od rogówki, kąt krzywizny oprawy, długość strefy progresji Frame Fit, odległość pracy w bliży (czytanie), Individual Fit - typ konstrukcji
Zoptymalizowany pod kątem całodziennego komfortu wzroku w mobilnym świecie online.
/ tak

/ tak

/ tak
Uwzględnia średnie warunki oświetleniowe i średnicę źrenicy zależną od wieku.
/ tak

/ tak

/ tak
Zoptymalizowana strefa bliży dla lepszego odczytu z urządzeń cyfrowych.
/ tak

/ tak

/ tak
Możliwość wyboru dowolnej oprawy. Ograniczenia / tak / tak
Zoptymalizowane dla szybszej adaptacji do nowych soczewek. / tak / tak
Dopasowane do anatomii twarzy użytkownika. / tak / tak
Zoptymalizowane pod kątem konkretnych codziennych aktywności. / tak
Optymalizacja pod kątem zachowań i wymagań wizualnych użytkownika. (rozszerzonej algorytmu rozszeżonej inteligencji)

/ tak
Ta wersja jest najczęściej wybieraną soczewką progresywną w naszym salonie

ZEISS Superb nasza opinia:

Mniejszy rozmycia w odległościach pośrednich do bliży w porównaniu z soczewkami o klasycznej konstrukcji

Soczewki zostały zaprojektowane z myślą o częstych zmianach pozycji głowy i oczu. Bardziej stabilny obraz jest szczególnie ważny podczas korzystania z urządzeń mobilnych. Osoby, które nosiły już okulary progresywne, doceniają szerokie pole widzenia podczas wykonywania zadań w dystansie pośrednim i bliskim. Dzięki bardzo łatwej adaptacji soczewki te sprawdzają się również jako pierwsze okulary progresywne.

Soczewki progreswne ZEISS Suberb występują w wielu wariantach, z filtrem do komputera, antyrefleksem, fotochromem. W zależności od mocy można dobrać również odpowiednie pocienienie soczewki (indeks). Jeżeli chcesz otrzymać indywidualną ofertę na szkła progresywne skorzystaj z formularza poniżej

Chcesz wiedzieć ile będą kosztować
Szkła Progresywne w twoich mocach?

Przepisz moce z recepty, przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Twoja addycja:


*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty.

E-mail na który mamy wysłać ofertę: