df
gabinet naszego salonu optycznego dysponuje nowoczesnym sprzętem do badania wzroku

Okulary po zabiegu laserowej korekcji wzroku - Wypowiedź ekspertaW niektórych przypadkach po zabiegach laserowej korekcji wzroku, pomimo znacznej poprawy jakości widzenia, pacjenci potrzebują okularów korekcyjnych. Są to sytuacje, w których wada wzroku była na tyle złożona, że nie udało się jej usunąć całkowicie.

Optometrysta z salonu Mozart Optyk
Praktycznych wskazówek udziela:
mgr inż. Olga Szymańska
Optometrysta z salonu Mozart Optyk.


Na czym, polega zabieg laserowej kolekcji wzroku?


Laserowa korekcja wzroku jest to zabieg przeprowadzany na przedniej części oka, a ściślej na rogówce. U osób krótkowzrocznych rogówkę spłaszcza się centralnie, u osób dalekowzrocznych uwypukla. Celem zabiegu jest usunięcie wady wzroku oraz poprawa ostrości widzenia pacjenta. Pozytywne efekty widać już na drugi dzień. Laserowa korekcja to jeden z najbezpieczniejszych sposobów trwałego pozbycia się wad wzroku, takich jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Działanie lasera niesie pewne ograniczenia. Korygowane są wady sferyczne w zakresie od -12,0 do +6,0 dioptrii oraz do 6,0 dioptrii cylindra w przypadku astygmatyzmu.
Dobieranie okularów po LASIK


Nie ma specjalnych kryteriów doboru okularów po zabiegach. Natomiast trzeba poczekać, aż rogówka się wygoi. Pacjent będąc pod kontrolą okulisty prowadzącego, jest na bieżąco informowany o stanie zdrowia oczu. Po zabiegu może pojawić się nadwrażliwość na światło, która z czasem ustępuje. Warto wcześniej zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne.
Jakie szkła okularowe warto wybrać ?Dobór szkieł okularowych w dużym stopniu zależy od tego, w jakim wieku decydujemy się na korekcję wady wzroku. Osoby między 21, a 35 r.ż. zazwyczaj potrzebują szkieł jednoogniskowych. U osób starszych mogą pojawić się inne potrzeby wzrokowe, uzależnione od trybu życia i pracy. Zabiegi korygujące wady refrakcyjne są wykonywane dzięki najwyżej klasy laserom excimerowym i femtosekundowym firmy Carl Zeiss. Polecamy szkła okularowe tej marki. Wyróżniają się niezwykłą przejrzystością i jakością odwzorowania optycznego
Potrzebujesz okularów po zabiegu, zaplanuj wizytę w naszym salonie ?


Salon optyczny Mozart Optyk posiada duże doświadczenie z pacjentami po zabiegach okulistycznych. Dlatego jeżeli po zabiegu potrzebujesz dodatkowych okularów zapraszamy na konsultacje: Badanie wzroku w Mozart Optyk. Zachęcamy do rejestracji nawet jeżeli masz już receptę na okulary. Dzięki rejestracji jesteśmy w stanie lepiej zorganizować pracę w naszym salonie. Możesz odwołać wizytę lub przenieść ją na inny termin klikając link w wiadomości.