Nawet 70% ceny okularów korekcyjnych to soczewki

Zobacz co wpływa na cenę soczewek i wyceń soczewki okularowe u optyka

Ceny szkieł do okularów są uzależnione od uszlachetnień (powłok) oraz konstrukcji. Najprostsze soczewki do okularów kupisz już za 60zł/para. Soczewki markowe z antyrefleksem do komputera kosztują 281-362zł/szt. Im bardziej zaawansowana konstrukcja tym większa cena.


Z tego artykułu dowiesz się:Kiedy możesz kupić tańszą soczewkę


Jeżeli masz małą wadę wzroku, sprawa jest prosta. Możesz zrezygnować z powłok uszlachetniających: krzemowego utwardzenia (zarysowania), hydrofobowej (antypara), oleofobowej (brak tłustych smug), filtra blue (komputer), filtra UV pozostawiając sam antyrefleks. Taka goła soczewka nie powinna być droższa niż kilkadziesiąt złotych. Pamiętaj jednak że dzięki tym uszlachetnieniom użytkowanie okularów jest łatwiejsze.

Trudniej mają osoby o większej wadzie wzroku lub osoby którym klasycznie okulary już nie wystarczają. Tutaj kluczowa jest konstrukcja soczewki. Konstrukcja soczewki czyli sposób w jaki producent dopasował krzywiznę soczewki do potrzeb, anatomii i wady wzroku konkretnego użytkownika.

Jeżeli chcesz porównać jedną soczewkę do drugiej kierując się wyłącznie ceną szkieł. Zwróć uwagę czy porównujesz soczewki o tej samej konstrukcji. Szkła indeksowe, asferyczne, czy indywidualne będą się znacząco różnić.porównanie szkieł do okularów klasycznych i o konstrukcji indywidualnej
Porównanie szerokości pola widzenia klasycznej soczewki i soczewki zaprojektowanej indywidualnie.

Im ciemniejszy kolor tym abberacje są większe


Dobre okulary muszą być dopasowane do naszych potrzeb. Dobry optyk zapyta o nasze doświadczenie z okularami, tryb pracy, oczekiwania. Najbardziej zaawansowane konstrukcje soczewek nie leżą na półce w salonie. Zamawiamy je indywidualnie dla każdego klienta.Ceny podstawowych szkieł do okularów:


Jeżeli twoje moce nie są duże. Używasz okularów do czytania lub dali. Możesz się skupić na wyborze antyrefleksu. Antyrefleksy droższe są dodatkowo utwardzone krzemem więc bardziej odporne na zarysowania. Jeżeli pracujesz przed monitorem wybierz soczewki z filtrem światła niebieskiego.Popularne soczewki z antrefleksem:

 • Synchrony 1,5
 • HOYA HighVision LongLife
 • ZEISS lotutec 1,5
 • ZEISS Blue Protect
 • ZEISS ClearView BlueGaurad
 • HOYA Blue Control
cena:
od 60 zł
do 362 zł

Poproś o szczegółową WycenęCennik szkieł indeksowych (pocienianych) , asferycznych
lub o specjalnej konstrukcji


Jeżeli posiadasz moce większe niż 2,5 dpt warto wybrać soczewki pocieniane. Asferyczna konstrukcja soczewki zapewnia większe pole widzenia. Im większy indeks tym soczewka jest cieńsza i lżejsza ale niestety droższa.Popularne soczewki pocieniane:

 • Synchrony od 1,6 do 1,74
 • HOYA Hilux od 1,6 do 1,74
 • HOYA Nulux od 1,6 do 1,74
 • ZEISS SPH
 • ZEISS AS (asferyczne)
 • ZEISS Indywidual

 • ZEISS Digital
 • HOYA AddPower
 • ZEISS DriveSafe
cena:
od 230 zł
do 2640 zł

Poproś o szczegółową WycenęCeny soczewek progresywnych zaczynają się od 2022 zł/para.


Kluczowym parametrem w wyborze okularów progresywnych powinna być szerokość kanału progresji, stabilność obrazu oraz łatwość adaptacji.

Na te parametry ma duży wpływ addycja czyli różnica pomiędzy mocami do dali i bliży. Im większa addycja tym konstrukcja soczewki musi być bardziej zaawansowana. Inaczej okulary nie zapewnią komfortowego widzenia.

Jeżeli wybierzemy nietypową oprawę lub anatomia pacjenta obiega od "standardu" musimy to uwzględnić przy wyborze soczewek.

W cenie 600zł kupimy sprawdzone ale o klasycznej konstrukcji soczewki np.HOYA Balansis. Jest to dobra soczewka, jednak należy liczyć się z jej pewnymi ograniczeniami. Jeżeli zależy nam na lepszej stabilizacji obrazu, krótkim okresie adaptacji oraz szerokim polu widzenia lepszym wyborem są soczewki HOYA MyStyle lub ZEISS Superb.

Pamiętaj że producenci poprawiają niektóre parametry kosztem innych przez co nie istnieją idealne soczewki progresywne. Możliwe że będziesz musiał wybrać czy częściej pracujesz w biurze, jeździsz samochodem czy najbardziej zależy cię na codziennych aktywnościach.Zaawansowane szkła korekcyjne: progresywne, biurowe


Progresywne:
 • HOYA LifeStyle
 • ZEISS lotutec 1,5
 • HOYA MyStyle
 • ZEISS SUPERB
Biurowe:
 • HOYA tact 200,400
 • ZEISS office
cena:
od 2222zł
do 4510 zł para

Poproś o szczegółową WycenęZaufaj doświadczeniu optyka, specjalisty !


Jak widać istnieje bardzo dużo rozwiązań, do tego można je łączyć. Można wykonać np. asferyczną soczewkę w indeksie 1,67 z fotochromem brązowym lub polaryzacją. Pamiętajmy że producenci szkieł ze sobą konkurują, dobrze sprawdzić ceny u każdego z nich. Warto posiłkować się również doświadczeniem specjalisty optyka.

Poproś o wycenę soczewek do swoich okularów.


Jeżeli chcesz poznać dokładną cenę okularów, podaj moc twojej korekcji. Przygotujemy ofertę i wyślemy do Ciebie mailem.
Chcesz wiedzieć dokładnie ile będą kosztowały okulary ?


W jednym miejscu porównaj ofertę trzech producentów szkieł:logo producenta szkieł okularów ZEISS

logo producenta szkieł okularów HOYA

logo producenta szkieł JZO


Wybierz jakie okulary Cię interesują:


Do wyceny okularów progresywnych kluczowy jest parametr Add (Addycja) znajdziesz go na recepcie
Podaj adres mail na który mamy wysłać ofertę:


FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Ile się czeka na okulary?
Wszystko zależy od soczewek które wybierzemy do okularów. Proste szkła jednoogniskowe magazynowe (bez fotochromu, dużych mocy, specjalnej konstrukcji) są dostępne w przeciągu trzech dni roboczych. Na soczewkę recepturową (w dużych mocach, progresywne, biurowe, barwione) często musimy czekać nawet 10 dni.
Co to są okulary antyrefleksyjne i w jakiej są cenie
Prawidłowa nazwa to okulary z antyrefleksem. Antyrefleks to powłoka przeciwodblaskowa, poprawia również przejrzystość soczewki. Najtańsza soczewka z antyrefleksem bez dodatkowych uszlachetnień kosztuje 60zł/szt.