Następna generacja soczewek filtrujących niebieskie światło


Dlaczego polecamy ZEISS BlueGuard,
jako podstawową soczewkę do okularów.
Statystycznie przed komputerem spędzamy już ponad dziesięć godzin dziennie! Dlatego szukamy rozwiązań, poprawiających komfort pracy z monitorem. Jednoogniskowe soczewki z filtrem światła niebieskiego gwałtownie zyskały na popularności. W naszym salonie polecamy, ten typ soczewek jako podstawowe szkła do okularów.Kto może używać
okularów do komputera?Na samym początku muszę wyjaśnić, różnicę pomiędzy soczewkami do komputera a „okularami biurowymi”. Są to skrajnie różne produkty, bardzo często mylone.

Okulary biurowe (Np. ZEISS Office, HOYA WorkSmart) to soczewki wieloogniskowe o bardziej zaawansowanej konstrukcji. Przeznaczone są dla osób korzystających z okularów progresywnych lub niezależnych okularów do czytania i dali.

Natomiast soczewki jednoogniskowe do komputera, może używać praktycznie każdy. Bardzo często okulary z filtrem światła niebieskiego polecamy klientom, u których nie zdiagnozowano wady wzroku. Np. młodzieży — jako okulary ochronne lub gamingowe.

Okulary z mocą stają się natomiast niezbędne, gdy odczujemy pogorszenie widzenia. Najczęściej postrzegania dali, spowodowane zmniejszeniem lub utratą zdolności akomodacyjnej oka.

Pogorszenie widzenia może zacząć się od problemów z utrzymaniem ostrości wzroku podczas pracy z komputerem. Częstym objawem jest narastający ból głowy lub problemy z koncentracją. W takim przypadku koniecznie trzeba wykonać badanie wzroku, takie badanie wykonuje optometrysta.


Chroń oczy i pracuj komfortowoFiltr światła niebieskiego w okularach ma chronić oczy przed wysokoenergetycznym niebieskim światłem. Światło to działa silnie drażniąco jest jednom z przyczyn Syndromu Widzenia Komputerowego (ang. Computer Vision Syndrome). CVS jest długotrwałym zmęczeniem oczu, bezpośrednio wpływa na komfort naszej pracy.

Dobre okulary poprawią kontrast, głębię czerni a szczegóły staną się bardziej widoczne — bez względu na moc korekcji.

Argumentem za zakupem okularów do komputera, mogą być też problemy z wysuszaniem oczu. Podczas czytania z monitora zdecydowanie mniej mrugamy, przez co gospodarka filmu łzowego jest zachwiana. Okulary ograniczają wysuszanie oka, utrudniają również ekspozycję na kurz i pyłki.


Jakie soczewki wybrać ?Jeżeli wymieniasz okulary na nowe, warto zadbać, aby posiadały soczewki dobrej jakości. Filtrem światła niebieskiego może być antyrefleks lub materiał soczewki.

Soczewki do komputera zazwyczaj są produktem w pełnej wersji, połączonym z dodatkowymi uszlachetnieniami, antyrefleksem lub dodatkowym utwardzeniem krzemem.

Najbardziej zaawansowane soczewki mogą mieć specjalną konstrukcję zapewniającą nawet trzykrotne większe strefy dobrego widzenia (szczególnie polecane przy korekcji astygmatyzmu, w trudniejszych mocach).

Istnieje wiele wariantów tego samego produktu, soczewki występują w wielu grubościach (1,5-1,74), które należy dobrać do mocy szkieł. W naszym salonie bezpłatnie wyceniamy okulary, wystarczy podać moce w tym formularzu. Wycena okularów

Różne typy antrefleksu na soczewkach zeiss-a
ZEISS ClearView Blue Guard — Najbardziej zaawansowana soczewka jednoogniskowa chroniąca wzrok przy monitorze.
Soczewka ZEISS-a jest połączeniem materiału BlueGuard chroniącego przed niebieskim światłem z technologią obróbki soczewek ClearView.

W większości szkieł filtrem jest cienka warstwa antyrefleksu. W soczewkach ZEISS-a ochronę stanowi cały materiał soczewki. Polimer BlueGuard zatrzymuje nawet 40%* potencjalnie szkodliwego niebieskiego światła.

Ponieważ filtr znajduje się już w materiale soczewki, jej powierzchnię można pokryć warstwą jakościowego antyrefleksu, zapewniając okularom trwałość na zarysowania, łatwość czyszczenia i ochronę antyrefleksyjną na najwyższym poziomie.

Osobną kwestią jest jakość wykonania. Aby wykonać soczewkę ClearView, producent wykorzystuje około 700 parametrów przy tworzeniu jej cyfrowego modelu. Dzięki wykorzystaniu technologii dowolnego kształtu, strefy wyraźnego widzenia są nawet trzy razy większe niż w konwencjonalnej soczewce.

Technologia ClarView jest szczególnie doceniana przez osoby, które posiadają większe moce, kombinacje mocy sferycznych i cylindrycznych (astygmatyzm).

W klasycznych soczewkach konieczny jest kompromis między jakością widzenia a odpowiednią grubością i płaskością soczewki. Soczewki jednoogniskowe ZEISS ClearView zapewniają wyraźne widzenie i atrakcyjny wygląd.

Okulary ze szkłami ZEISS ClearView BlueGauard poprawiają komfort pracy przy monitorze, bez względu na moc korekcji.
Autor: Marcel Kozyro | m: marcel@excitesun.com.pl | l: Marcel.Kozyro


*) Pomiar grubości soczewek 1.60 ZEISS ClearView FSV w porównaniu do soczewek ZEISS SPH FSV o różnej mocy (-5, -3, -1, +1, +3, +5D z cylindrem -2D i bez cylindra). Maksymalna redukcja 16% grubości środkowej części soczewki przy +5,00/-2,00. Analizy ilościowe sporządzone przez Technology & Innovation, Carl Zeiss Vision GmbH, 2020.